General

Sok noni – przepis na zdrowie

Współczesny tryb życia niekoniecznie sprzyja zdrowemu odżywianiu. Wiele osób, ze względu na nadmiar obowiązków, zjada posiłki w pośpiechu, nierzadko korzystając z tzw. półproduktów.
Doskonałym sposobem na zdrowie jest sok Noni, który dostarcza do organizmu wielu cennych wartości odżywczych, w szczególności witamin i soli mineralnych. Śmiało można stwierdzić, że jest to skoncentrowane źródło zdrowia.
Sok z Noni wywodzi się z egzotycznej Polinezji, gdzie od wielu wieków uchodzi za źródło zdrowia i witalności. Jak dowodzą badania naukowe, jest to całkowicie bezpieczny, a przy tym bardzo skuteczny preparat, pozyskiwany z owoców noni, występujących głównie w tropikalnym klimacie Polinezji i Malezji. Owoce te zawierają wiele cennych i pożądanych składników.
Naturalny sok Noni posiada dość specyficzny smak – nieco cierpki, zbliżony do wytrawnego wina, a przy tym jest bardzo aromatyczny. Główna zaletą tego produktu są jednak jego właściwości – sok Noni dodaje sił fizycznych i energii, poprawia samopoczucie i witalność, dlatego też jest on polecany przede wszystkim w sytuacji wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego, a także w sytuacjach wzmożonego lub długotrwałego stresu.
Udowodniono ponadto, że sok Noni posiada skuteczne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, a zawarta w nim znaczna ilość antyoksydantów niweluje ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej oraz niekorzystnych efektów działania wolnych rodników.
Zawarte w soku Noni związki polifenolowe łagodzą stany zapalne, a także zapobiegają ich powstawaniu. Działanie soku Noni często jest porównywalne z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Należy podkreślić, że sok Noni wykazuje również działanie przeciwbólowe, poza tym korzystnie wpływa na układ krążeniowo-sercowy, zapobiegając pojawianiu się zmian miażdżycowych.

Dodaj komentarz